Mennyit kereshetnek azok a diákok, akik duális képzésben vesznek részt?
Egész szép összegű zsebpénz lehet, ha nincsenek olyan kiadásaik, mint például az albérlet.
Egész szép összegű zsebpénz lehet, ha nincsenek olyan kiadásaik, mint például az albérlet.
A 2024/25-ös tanévtől bruttó 275-450 ezer forintos fizetést is kaphat félévtől és tanulmányi eredménytől függően az az egyetemista, aki a MOL duális képzésében tanul, de a középiskolásoknak is bruttó 100 ezer forintos bér jár, ha a szakmájuk alapjait duális formában a cég százhalombattai Dunai Finomítójában vagy a tiszaújvárosi MOL Petrolkémia üzemben sajátítják el.
Egészen jó bért kaphatnak azok a diákok, akik duális képzésben tanulnak szakmát.
Mit jelent a duális képzés, miért érdemes vállalatoknál végezni a gyakorlatot és mennyi fizetésre számíthattok, ha már a középiskola alatt dolgoztok? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Duális hallgatóként nem csak vállalati tapasztalatot szerezhettek, a partnerintézményektől fizetést is kaptok. Most kiderül, mennyi az annyi.
Vállalati ösztöndíjak, versenyek, közös képzések és kutatási projektek, céges tanszékek vagy laboratóriumok – egyre több „jele” van annak, hogy az egyetemek és a vállalatok egyre szorosabbra fűzik a kapcsolatot. Ezzel mindenki nyer. A hallgatók szakmai, sőt sok esetben anyagi támogatást is kaphatnak, a cégek pedig komoly kutatói bázisra támaszkodhatnak, na meg könnyen rátalálhatnak a legtehetségesebb hallgatókra, akiknek eleinte gyakornoki pozíciót, később pedig álláslehetőséget kínálhatnak.
Mit is jelent pontosan a duális képzés? Milyen kötelezettséggel jár, ha ilyen képzésre jelentkeztek egy "sima" szak helyett, illetve van-e eltérés a jelentkezések menete között? Fontos kérdésekre válaszolunk.
A duális képzések lényege, hogy a diákok már a tanulmányaikkal párhuzamosan munkaerő-piaci szereplőknél, vállalatoknál, cégeknél dolgoznak, így olyan tapasztalatokat szerezhetnek, amelyeket később - a végzettség megszerzése után - hasznosítani tudnak. A gyakorlati helyek fizetnek is a tanulóknak. Mutatjuk, hogy mennyit.
Szeptembertől sokkal nagyobb hangsúly kerül a gyakorlati képzésre a szakképzéseken belül. Gosztonyi Gábor, a PSZ szakképzésért felelős alelnöke beszélt arról, hogy milyen kérdések és problémák jöhetnek elő.
A szakképzésben is jelentős változások lesznek június másodikától, ugyanis az intézmények vezetői döntenek majd arról, hogyan folytatódik az oktatás. Az általános iskolákétól és gimnáziumokétól eltérő szabályozás lehetővé teszi, hogy a tanév hátralévő részében részlegesen pótolják az elmaradt gyakorlati képzéseket, illetve előkészítsék és megvalósítsák a nyári szakmai gyakorlatokat.
A távoktatás nem csak az érettségizőket érinti szélsőségesen, hanem azokat is, akiknek végzősként gyakorlati órákat is teljesíteniük kell. Mi lesz ezekkel az órákkal? Az Emberi Erőforrások Minisztériuma válaszolt.
Duális képzésre jelentkeztetek? Ez milyen kötelezettségeket jelent pontosan? Mutatjuk a részleteket.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.